אבחון בגלגל העין לסוכרת

אירידולוגיה לסוכרתהאירידולוגיה המודרנית היא כלי נהדר המסייע באבחון ומונע מצבים רבים של חוסר איזון בגוף. אירידולוג מיומן יכול לאבחן, דרך גלגל העין, נטייה לחוסר איזון מסוים בגוף.

היפוגליקמיה או רמת סוכר גבוהה בדם נגרמת בדרך כלל כתוצאה מתזונה שאינה בריאה המובילה לעודף אינסולין בדם. ובסופו של דבר, אם רמות גבוהות אלו ממשיכות, הלבלב הופך להיות מורעל ומאבד את יכולתו לייצר די אינסולין, עד שמתרחש מצב סוכרת.

דרגות סוכר נמוכות בדם, היפוגליקמיה ורמות סוכר גבוהות, הן הבעיות הנפוצות ביותר בחברה כיום, המאופיינת, ברובה, בהשמנת יתר. לאנשים יש את הגישה לשפע חומרים מזינים, אך רובם אינם מנצלים את המוצרים הבריאים הזמינים, ואוכלים מזונות ריקים וחסרים בחומרים מזינים מההיבט הבריאותי.

מצבי אי סדרים ברמות הסוכר בדם

למרות שהתסמינים עשויים להיראות מתישים ומכריעים ביותר, חלק מהאנשים הסובלים מהיפוגליקמיה, כמו גם חלק מהרופאים, מבלבלים תסמינים אלו עם מצבים אחרים. בדיקת דם אינה מאבחנת תמיד את הבעיה, מכיוון שרמות סוכר בדם משתנות לאורך כל היום, משעה לשעה, ונגרמות כתוצאה מחוסר תזונה, תזונה לקויה, אלרגיות, יכולות עיכול, מתח, מצב רגשי, פעילות גופנית ומקצבי היממה.

היפוגליקמיה צריכה להיבדק במשך 24 שעות, ואנשים מגיעים להתייעצות נטורופתית עם אירידולוג, ללא ידיעה כי הם סובלים מהיפוגליקמיה. האבחון מצביע על רמות הסוכר המדויקות בדם. במצב של היפוגליקמיה, ובמצב בו ריכוזי הסוכר בדם יורדים בחדות מתחת לשבעים מיליגרם להפרשת אפינפרין דציליטר מגורה מיותרת הכליה, נוצר מצב הזעת יתר, חולשה, ודופק לב מואץ.

כשריכוזי הסוכר בדם יורדים באיטיות, נוצרת השפעה מוחית המתבטאת ביותר בלבול, קושי בדיבור, ראייה מטושטשת וכאבי ראש. שלושת ההורמונים העיקריים המופרשים על ידי התאים, ואותם ניתן לראות באירידולוגיה הם:

גלוקוגן – המגביר את רמות הגלוקוז בדם באמצעות גירוי המרת הגלוקוז בכבד ובשרירי השלד.

גלוקונאוגנזה אינסולין השומר על הומיאוסטזיס של גלוקוז בדם, ומקדם פעילות אנבולית ומטבולית. הוא מפחית את רמות הסוכר הגבוהות בדם באמצעות הגדלת המרת גלוקוז לגליקוגן בשרירי הכבד והשלד, מאיץ את ספיגת חומצות אמינו על ידי התאים, וסינתזת החלבון, שהוא קידום סינתזת חומצות שומן חיוניות ואחסון שומן ברקמות שומן, ובאופן כללי פועל על קרום התא על מנת לעורר עלייה בניצול גלוקוז באמצעות תאי רקמת שריר וחיבור.

סומטוסטין מיוצר אף הוא על ידי ההיפותלמוס, מסייע לעכב את הפרשת הגליקוגן והאינסולין, כך שנוצר מצב השפעת ויסות כשהמסלולים הפונקציונאליים באיזון.

אירידולוגיה לאבחון רמות סוכר בדם

בקשתית העין ניתן לראות "חורים" בסיבי האישון הסובבים ומקיפים אותו בדפוס זיגזג. חורים אלו נקראים לקונות. קיימות מספר וריאציות של חוסרים עם משמעויות וצורות שונות, ואירידולוגיה מתייחסת אליהם כחוקה, המצביעה בדרך כלל על נטייה לבעיות סוכר נמוכות בדם, או רמות סוכר שאינן יציבות. מצב זה נגרם כתוצאה מצריכת כמעט כל סוג סוכרים, אפילו פירות.

גוון חום על קשתית העין ופיגמנט משולב בדפוס זיג זג, מצביע על היסטוריה משפחתית ונטייה לסוכרת בהיסטוריה המשפחתית. זהו האזור של זנב הלבלב. הקשתית מצביעה על סוג נוסף של חוסר, המשתרע על שטח משמעותי באישון, המתייחס להיסטוריה משפחתית ונטייה לסוכרת, כמו גם לחילוף חומרים לקוי של פחמימות.

בנוסף, ניתן לראות השטחה בקשית העין, המצביעה אף על בעיות בכבד וכיס המרה, בתוספת בעיות בלבלב, כגון נטיות להיפוגליקמיה או דיסגליקמיה. במצב זה יש לעיתים צורך לשקול סוגיות פסיכו רגשיות כגון בגידה בלתי פתורה; סוגיות שליטה; קשיחות נפשית, ורגישויות או אלרגיות למזונות.

טיפול בסוכרת באמצעות אירידולוגיה

הטיפול עשוי לארוך עד חודשיים, כדי להגיע לאיזון מחדש של רמות הסוכר בדם, באמצעות גישה פשוטה לדיאטה בלבד. אירידולוג מטפל בחולי סוכרת מסוג 1 ו-2, בתכנית תזונה המדגישה צריכה נמוכה של שומנים, גישת תזונת מזונות גולמיים טבעונים, והימנעות מסוכרים מעובדים. ההיבט החיובי ביותר בבדיקת אירידולוגיה הוא שניתן לקבוע מצב של היפוגליקמיה ואף להצביע על חוסר סובלנות לסוכר או חילוף חומרים לקוי של סוכר.

מה היה לנו עד עכשיו?
המרכז לרפואה אלטרנטיבית