טיפול אנרגטי

טיפול אנרגטיטיפול אנרגטי הוא מונח לכל שיטת טיפול שמתמרנת את מעגלי האנרגיה בגוף לשם השבתו לאיזון והקלה על מנגנוני הריפוי הטבעיים של הגוף. הטיפולים הנפוצים המשתייכים להגדרת טיפול זה כוללים רייקי, רפלקסולוגיה, קינסיולוגיה ודיקור סיני.

יחד עם זאת, טיפולים אלו כוללים גם טיפולים נפוצים פחות כגון איזון הילות וצ’אקרות, תמציות צמחים, ריפוי בקריסטל, ריפוי בצבע, ריפוי רוחני ושיטות אלטרנטיביות לטיפול בהריון ולידה. מתרגלי טיפול אנרגטי מיומנים במגוון השיטות ומשלבים אותן באופן ייחודי משלהם. רבים משלבים מיומנויות אינוטאיטיביות לצד הכישורים המעשיים והתיאורטיים שלהם.

טיפול אנרגטי נוקט בגישה הוליסטית הנראית מעבר להתערבות הפיסית במערכות האנרגיה העדינות, הכוללות מרידיאנים, גופי הילה וצ’אקרות, בהם עשוי להיות ממוקם הגורם לחוסר הנוחות. טראומה, מתח רגשי ונפשי, מערכות אמונה שגויות, מצוקה גופנית, מתח סביבתי וחסמים אחרים לצמיחה אישית עשויים להיות מאוחסנים בשדות האנרגטיים של הגוף, ומשפיעים על היכולת לתפקד במלוא הפוטנציאל.

תהליך הריפוי מאפשר ניקוי חסמים אנרגטיים, שיפור ואיזון מחודש של האנרגיה, כך שהגוף יעבור לרמה האופטימאלית שלו ויהיה מסוגל לגשת ליכולת הטבועה בו לרפא את עצמו. בנוסף, מסייע הטיפול לזיהוי בעיות רפואיות לפני שהן מתבטאות בכאב או עיוותים גופניים. הטיפול פותח את התודעה לתחומים דרכם על אדם לעבור ולרפא על מנת להביא לחייו את האיזון ולשמור על בריאות, הרמוניה וחיוניות.

אופן הטיפול האנרגטי

מפגשי טיפול אנרגטי מתחילים בשיחה בין המטפל לבין המטופל. המטפל מתוודע אל המטופל ומקבל מושג לגבי הצורך בטיפול. במהלך רוב המפגשים, המטופל ישכב על מיטת טיפולים, בלבוש מלא, והוא חופשי להפסיק את הטיפול בכל שלב.

המטפל עובד באופן אינטואיטיבי מאוד ומשלב טיפולים להם זקוק המטופל על מנת להשיג את הריפוי הטוב ביותר. כלומר, כל טיפול מותאם אישית לצרכים הייחודיים של המטופל.

במקרים מסויים, המטופל יזדקק לריפוי ספציפי בחלק אחד של גופו לפני הטיפול האנרגטי, על מנת לטפל בתסמין מסוים אשר עלול להתרחש. לדוגמה, אם מערכות האנרגיה של המטופל הן נמוכות מאוד, וחיוניותו נמוכה, יש לשפר תחילה את המערכות הגופניות לפני שיפור מצבים אחרים.

בדרך כלל, משתמש המטפל במוסיקה וארומתרפיה על מנת ליצור סביבת טיפול מרגיעה, היות והריפוי מתרחש בקלות רבה יותר כאשר המטופל נמצא במצב רגוע. יחד עם זאת, המטופל עשוי לבקש שלא להשמיע מוסיקה או להבעיר שמנים במהלך הטיפול.

בשלב הטיפול, המטופל עשוי לחוש זרימת אנרגיות לצד תחושות חום, קור, עקצוץ או הרפיה. תופעת הירדמות במהלך הטיפול היא נפוצה, נורמאלית, ומאפשרת להתרחשות ריפוי עמוק יותר ברמה שאינה מודעת. מטופלים עשויים להיתקל בצורה כלשהי של שחרור רגשי במהלך הטיפול. זה יכול להיות כל דבר החל מצחקוקים ועד דמעות.

שוב, זה נורמאלי לחלוטין ושחרור רגשי צריך להתבצע, לכן חשוב שלא להדחיק או לדכא אותו. שחרור הרגש הוא שמאפשר את הריפוי.

לאחר הטיפול

במשך מספר ימים לאחר הטיפול, חשוב שהמטופל ישתה את הצריכה היומית המומלצת של מים, על מנת לסלק את כל הרעלים שייתכן שנותרו בגוף. מטופלים מסוימים עשויים לחוות כאבי ראש או לחוש עייפות כבדה לאחר הטיפול.

חלק מהמטופלים יחושו שיפור מיידי, ואילו אחרים יחושו בשינוי האנרגטי לאחר מספר ימים. אם זה המקרה, המטופל עלול לחוות מצבים רגשיים משתנים, זיכרונות מאירועי העבר או שינויי תסמינים פיסיים. תהליך זה הוא למעשה “עיבוד” וסילוק “דברים” כתואה מהשינויים האנרגטיים. שלב זה מכונה לעיתים כמשבר ריפוי, אך זוהי רק דרך הגוף לשחרר את מה שצריך להיות מסומן ולהביא את המודעות להיבטים בחיים מהם יש להרפות ואשר כבר אינם מהנים.

ראו גם:

הילינג