דלקת עיניים

דלקת עינייםדלקת עיניים היא בעיה נפוצה שיכולה להשפיע על אנשים בכל הגילאים ומכל המינים. הטיפול בדלקת תלוי במידה רבה בגורמי הזיהום. לדוגמה, דלקת הלחמית, שהיא אחת מדלקות העיניים הנפוצות ביותר, גורמת להופעת צבע ורוד או אדום בעיניים, וניתן לטפל בה לעיתים קרובות באמצעות רטיות חמות להשגת תוצאות יעילות.

אנשים הסובלים מזיהומים חוזרים ונשנים של שעורה בעין, יכולים להשתמש ברטיות המורכבות מעלי גויאבה חמים.

טיפול בדבש לדלקת עיניים

התרופה היעילה ביותר לדלקת עיניים היא טיפול בדבש. הוא עובד כאשר טיפות העיניים הכימיות נכשלות. מערבבים טיפת דבש טבעי, גולמי ורצוי אורגני, עם כפית מי ורדים ומשתמשים בתערובת כטיפות עיניים טבעיות לדלקת.

ניתן אף לשטוף את העיניים עם דבש. מוסיפים שתי כפיות תה עם דבש גולמי ל-3-4 כוסות מים קרים ושוטפים את העיניים על מנת להקל על הדלקת. השטיפה הקרה משמשת לחיזוק העיניים, שחזור המאפיין הטבעי שלהן והשבת הניצוץ. טובלים את הפנים באגן או בכיור מים רגיים, ממצמצים בעיניים למשך כחמש שניות, ולאחר מכן מרימים את פנים. ממתינים מספר דקות ושבים על התהליך שלוש או ארבע פעמים.

שטיפה חמה לעיניים

שטיפה חמה משמשת לטיפול בדלקת עיניים, דלקת הלחמית, לחץ בעיניים, מצב של נפיחות וגירוד, וגידולי שומן קטנים באזור העפעף. מחממים בגיגית או בקערה מים בטמפרטורה של תשעים מעלות, טובלים במים רטיות חמות ומניחים על העיניים למשך חמש עד עשר שניות. שבים על הפעולה שלוש או ארבע פעמים.

ניתן להוסיף למים תוספים צמחיים, במיוחד קמומיל, אזוב או אלתיאה, על פי בחירה אישית. את הצמח הנבחר חולטים כמו בתה חלש ומוסיפים את התמצית לאגן המים. המינון המקובל הוא 15 עד עשרים טיפות, אלא אם כן המליץ אחרת הרופא.

חומץ תפוחים לזיהומי חיידקים

שיטת טיפול טבעי של חומץ תפוחים, לטיפול בזיהומי חיידקים בעיניים. מערבבים כף חומץ תפוחים טהור עם כוס מים, ומשתמשים בתערובת לשטיפת העיניים באמצעות כדור צמר גפן.

תה כוסברה לשטיפת דלקת עיניים

מרתיחים במים חופן כוסברה טריה מיובשת, מסננים עם מסננת ומניחים לתערובת להתקרר. שוטפים את העין הנגועה בתערובת זו או משתמשים בה כרטייה. תרופה זו מסייעת להקלה על תחושת צריבה כמו גם הפחתת הכאב והנפיחות.

רטייה חמה של עלי גויאבה

אנשים הסובלים מזיהומים חוזרים ונשנים של שעורה, יכולים להשתמש בדחיסה זו לשיפור המצב.

זרעי שומר

מרתיחים במים מספר זרעי שומר ומניחים לתערובת להתקרר. לאחר מכן, מסננים את הנוזל ומשתמשים במים לשטיפת העין הנגועה פעמיים ביום. הטיפול מפחית את הכאב, האדמומיות והדלקת.

תפוחי אדמה פרוסים לדלקת עיניים

פורסים תפוח אדמה לא מבושל ומניחים אותו על העין הפגועה. משתמשים בתרופה זו במשך שלושה לילות רצופים.

כורכום

מערבבים שתי כפיות אבקת כורכום עם כוס מים רתוחים. לאחר מכן משתמשים בתערובת להנחה על העין באמצעות רטייה.

ציפורני חתול

מרתיחים שני עלי כותרת של פרח קלנדולה בכוס מים ומניחים לתערובת להתקרר. משתמשים בה כרטיה על העיניים. ניתן להשתמש בתעורבת גם כרטייה חמה. פשוט סופגים כדורי צמר גפן בתערובת החמה ומניחים על העיניים.

אלוורה

מיץ אלוורה משמש כרטייה על העיניים. טובלים כדורי צמר גפן במיץ ומניחים על העין הפגועה. לשם יצירת תחבושת לעין, מערבבים כפית וחצי של המיץ בכוס מים רתוחים, מניחים לתערובת להתקרר, וחובשים את העין.

מיץ דומדמניות הודי

מערבבים כוס מיץ אחת עם שתי כפיות דבש, ושותים את התערובת פעמיים ביום.

תחבושת יוגורט לדלקת עיניים

יוגורט הוא אחד התרופות הביתיות היעילות לדלקת הלחמית. פשוט מורחים יוגורט טבעי על התחבושת ומניחים על האזור הפגוע בעין.

טיפולים טבעיים אחרים

ניתן להשתמש בטיפולים טבעיים וביתיים נוספים לדלקת עיניים:

  • מי ורדים כטיפות עיניים
  • תה פרח הסמבוק לחבישת עיניים
  • הנחת שתי שקיות תה קמומיל לחות על עין הפגועה במשך עשר דקות
  • אמהות מיניקות יכולות להשתמש בחלב אם על האזור הפגוע בעין אצל התינוק
  • ניתן אף פשוט להניח פרוסת לחם קרה מעל העין הנגועה, במצב של דלקת הלחמית.