רפואה אלטרנטיבית לטיפול במרפק טניס

17323583_xxlמרפק טניס הוא פגיעה שכיחה, אך למרות שמו, מצב זה אינו נגרם כתוצאה ממשחק טניס בלבד. הוא עלול להיגרם בעקבות כל פעולה חוזרת ונשנית של הזרוע ויכול להיות מוגדר כסוג של דלקת גידים. התסמינים כוללים כאב בצד החיצוני של המרפק, שעלולים להקרין לזרוע ולפרק כף היד.

הכאב מתחיל בדרך כלל באיטיות והופך להיות גרוע יותר באמצעות הארכה חוזרת ונשנית של פרק כף היד או סיבוב הזרוע. מצב זה נגרם כתוצאה מניוון סיבי הגיד בעקבות שימוש יתר בשרירים המכופפים את גב היד ומרימים את היד.

התופעה שכיחה בעיקר בין הגילאים 35 ל-55, אך עשויה להתרחש בכל קבוצות הגיל. מרפק טניס נגרם אף כתוצאה מפעילויות אחרות כגון גינון, ציור, שימוש תכוף במברגים וכל פעילות המפעילה שוב ושוב את השרירים. אך אין צורך להסתמך על תרופות כימיות כדי להתמודד עם הכאבים, שכן קיימות מספר תרופות טבעיות נפלאות המסייעות לטיפול במצב.

תזונה, ויטמינים ותוספים למרפק טניס

תזונה נכונה מועילה למניעה והקלת התסמינים. ויטמין C חיוני לטיפול בפציעות. ויטמין A בצורת בטא קרוטן חשוב אף הוא לשם סינתזת קולגן. ויטמין E הוא חומר נוגד חמצון שהורס רדיקלים חופשיים שנוצרים כתוצאה מדלקת בגוף. אבץ הכרחי היות והוא מתקן רקמות ומפחית את הדלקת.

ברומלין, שנמצא באננס, מפחית את הכאב והנפיחות. תוספי גלוקוזאמין, בשילוב עם תזונה בריאה, מסייעים לבניה מחדש של סחוס פגוע. זהו חומר אנטי דלקתי ומשכך כאבים טבעי, המסייע לטיפול לטווח הארוך במצב של מרפק טניס כרוני.

רפואת צמחים

הדלקת שגורמת לכאב במרפק טניס ניתנת לריפוי באמצעות תרופות צמחיות, הכוללות:

ווארט סנט ג'ון – מקל על הכאבים ומרגיע את העצבים.

חילבה – נחשבת לתרופה אטי דלקתית טבעית. מריחת עיסת זרעי חילבה וחלב על האזור הפגוע, מועילה לריפוי.

כורכום וכמון – כתוסף או כתוספת לתזונה, נחשבים למשככי כאבים אנטי דלקתיים חזקים.

הומיאופתיה למרפק טניס

הומויאופתיה עובדת באופן הטוב ביותר כאשר הכאב חמור. התרופות הנצרכות בדרך כלל למצב זה הן:

ארניקה – יעילה אם המרפק כואב, חבול ונפוח כתוצאה מפציעה או שימוש יתר, והמצב מחמיר עקב תנועה ומגע.

. Tox Rhusכשהמרפק נוקשה, כואב ביותר בשעות הבוקר, ומלווה בחום.

רותה – למרפק טניס שמתרפא לאט, כשהמטופל סובל משילוב תסמיני כאבים, חולשה ונוקשות.

דיקור סיני זהו טיפול פופולרי, הכרוך בשימוש במחטים דקות לתיקון זרימת הצ'י או האנרגיה בגוף. הטיפול נטול כאבים ואנשים רבים מוצאים אותו מרגיע ביותר. למרפק טניס, הדיקור משמש בעיקר על מנת לספק הקלה בכאב. מחקרים הראו כי טיפול זה מקל על הכאבים למשך זמן ארוך יותר באופן משמעותי בהשוואה לטיפול פלצבו, ומשפר גם את עוצמת הכאב ורמת הרגישות. אם אדם נרתע מהמחשבה לטיפול במחטים, ניתן לקבל טיפול בדיקור לייזר, שהוא חלופה מצוינת לדיקור הסיני הקלאסי.

תרגילים למרפק טניס – פיזיותרפיסטים ממליצים על סדרת תרגילים למתיחה הדרגתית וחיזוק שרירי הזרוע. המטפל מראה למטופל כיצד לבצע את התרגילים באופן בטוח ונכון, וברגע שהמטופל לומד אותם, הוא יכול לבצע אותם בבית או בעבודה, או בכל מקום שנוח לו.

מה היה לנו עד עכשיו?
המרכז לרפואה אלטרנטיבית