מחלות עור

מחלות עורמחלות עור כוללות מגוון נרחב של מצבים רפואיים ועלולות להוות תסמין של מחלה בסיסית. לכן, חשוב לקבל אבחנה נכונה על מנת לטפל לא רק בתסמינים, אלא לוודא קבלת טיפול נכון ויעיל. המחלות משפיעות על הבריאות הפיסית כמו גם על הרווחה הנפשית. אם אינן מטופלות כראוי, הן עלולות להחמיר ואף להוביל לבעיות רגשיות עמוקות יותר, כגון הערכה עצמית נמוכה, דיכאון וחרדה.

העור הוא איבר המורכב משלוש שכבות: האפידרמיס, הדרמיס ורקמה תת עורית. האפידרמס הוא השכבה הדקה, החיצונית ביותר של הער. מתחת לאפידרמיס מצויה שכבה עבה של עור הנקראת דרמיס. השכבה התת עורית היא שכבת רקמת שומן וחיבור שמורכבת מכלי דם גדולים ועצבים.

מחלות עור קשורות לאפידרמיס, השכבה החיצונית ביותר של העור. הן מיוחסות בדרך כלל לזיהומי חיידקים, נגיפיים או פטרייתיים, או שהן עשויות להוות תסמין לחוסר איזון במערכת הגופנית.

מחלות עור כוללות:

  • אקנה
  • אקזמה
  • ספחת
  • עור יבש
  • גירודים
  • זיהומים פטרייתיים
  • דלקת עור

למחלות והפרעות אלו קיים מגוון נרחב של גורמים אפשריים המבוססים על סוג העור ומצבו, גנטיקה, הורמונים, מערכת חיסונית חלשה, מתח נפשי, שינויים סביבתיים ותזונה. חשוב לקבל אבחון נכון של מצב העור על מנת לטפל בו כראוי, כמו גם לסייע בזיהוי הגורם הבסיסי.

טיפול במחלות עור

ברגע שנקבעת המחלה הספציפית של העור וגורמיה, יש צורך לטפל בתסמינים בהתאם לצרכים. למרות שקיימים מוצרי טיפול יעילים רבים ללא מרשם הכוללים קרמים ומשחות, טיפול במוצרים אלו למשך תקופות ארוכות, עלול לגרום נזק לעור.

טיפולים טבעיים והוליסטיים הם אלטרנטיבה בטוחה ועדינה יותר, ללא תופעות לוואי מזיקות או תגובות אלרגיות. בנוסף, הטיפול אינו מתייחס לעור במנותק משאר הגוף, אלא נתפס כקשור באופן הוליסטי לבריאות הכללית ולרווחה הנפשית והפיסית.

בנוסף, חשוב לפתח שגרת טיפוח עור טובה שכרוכה בניקוי ולחות העור בבוקר, בערב ולאחר אימון. התאמת אורח החיים באמצעות תזונה בריאה, פעילות גופנית, שתייה מרובה של מים והקפדה על דפוסי שינה בריאים מסייעים באופן משמעותי למראה העור.

תרופות טבעיות

מרכיבים צמחיים כגון שמן ויטמין E, שמן מנטה צמחי ואלוורה, עובדים במהירות להרגעת ושיפור עור בריא, ללא תופעות לוואי. צמחי מרפא יעילים מאוד מורכבים ונרשמים באופן אישי לכל מטופל בהתאם לחומרת מחלת העור והתסמינים ובהתחשב בבריאותו הכללית.

הטיפולים מסייעים להקלת הגירודים וחוסר הנוחות. תרופות נטורופתיות חזקות יותר המורכבות באופן אישי מפחיתות צלקות עור. בנוסף, מוצרי שמן לבנדר מעוררים את העור מחטאים אותו, מסייעים לזרימת מחזור הדם ומונעים הצטלקות.

צמחי מרפא כגון דבקה ותלתן אדום פועלים כטוניק טיהור טבעי ומסייעים לטיהור מערכת הגוף. מרכיבים הומיאופתיים כגון נתרן, קליום וסולפט קליום שומרים היטב על העור, פועלים לניקוי הדם והלימפה, תומכים בריפוי טבעי ומחדשים את העור.

מה היה לנו עד עכשיו?
המרכז לרפואה אלטרנטיבית