פוליפים באף – גורמים, תסמינים וטיפולים

פוליפים באףפוליפים באף הם גידולים שאינם סרטניים, הנמצאים ליד הסינוסים בחלל האף, וקשורים בדרך כלל לאסתמה ואלרגיות. פוליפים קטנים אינם מצריכים טיפול, אך פוליפים גדולים חוסמים את דרכי הנשימה ועלולים להתפשט, אם אינם מטופלים. טיפול טבעי בפוליפים באף כרוך בשימוש בגישה הוליסטית לחיזוק המערכת החיסונית וכיווץ הפוליפים.

הטיפול כולל שינויים בריאים בתזונה ובאורח החיים, בתוספת תרגילי נשימה על מנת לעודד את הגוף ולסייע לו להתנגד ולצמצם את צמיחת הפוליפים. תרופות צמחיות שונות משפרות את תפקוד מערכת הלימפה, ותרסיסי אף טבעיים מקטינים את גודל הפוליפים ומשפרים את הנשימה.

שינויים באורח החיים לתמיכה במערכת החיסון והלימפה – תזונה נטולת גלוטן עם דגש על הימנעות מסוכרים, חומרים משמרים או תוספי מזון, קפה או אלכוהול, שהוא מנפח ריריות, והפחתת פחמימות, דרושה לשם ניקוי הגוף והרעבת הפוליפים, הגדלים בזכות צריכת מזון שאינו בריא. פעילות גופנית, עיסוי לימפטי ותרגילי נשימה ממריצים את מערכת הלימפה, תוך סיוע להתכווצות הפוליפים, מה שהופך את הנשימה לקלה יותר.

טיפולי צמחים לפוליפים באף – שתייה חמה ונוזלים צלולים מסייעים לניקוז הסינוסים. תה ירוק מועיל במיוחד, היות והוא מכיל את רוב החומרים נוגדי החמצון והפוליפנולים. נענע, ג'ינג'ר ואכיניצאה הן בחירה מצוינת לתה צמחים. צמח הנענע נלחם בזיהומים והוא בעל תכונות אנטי בקטריאליות ואנטי דלקתיות, ולג'ינג'ר ואכיניצאה קייימים יתרונות רבים לחיזוק המערכת החיסונית.

Goldenseal האינדיאנים הרבו להשתמש בצמח זה לשם טיפול במחלות רבות, והוא יעיל נגד סוגי חיידקים רבים, שמרים ופטריות כולל קנדידה. הוא משמש לטיפול בדלקת קרום הריר, כולל דלקת בסינוסים. בנוסף, הוא מסייע להקלת סינוסים וגודשים בחזה.

מטרת הטיפולים ההוליסטיים היא לשבש את סביבת האף המעודדת צמיחת פוליפים, ולתמוך במערכות הלימפה והמערכת החיסונית. השינויים בתזונה ובאורח החיים מוסיפים יתרון באמצעות רמות אנרגיה מוגברות ובריאות כללית משופרת.

תזונה לטיפול בפוליפים באף

שינוי התזונה חשוב לשם חיזוק מערכת החיסון על מנת לסייע במאבק נגד הזיהומים הגורמים לדלקות ברירית. יש לצרוך בתדירות גבוהה פירות וירקות עשירים בויטמין C, כגון לימונים, תפוזים, אשכוליות, תותים, קיווי, פפאיה, מלון, גויאבה, כרובית, ברוקולי, כרוב ניצנים ועגבניות.

יש לצרוך יותר ויותר מזונות המכילים בטה קרוטן, כגון בטטה, גזר, דלעת, כל הירקות בעלי העלים הירוקים, וקישואים. כאשר הגוף מקבל חומרים אלו הוא ממיר אותם לויטמין חיוני, כגון ויטמין A, שהוא בעל תפקיד משמעותי בשמירה על בריאות הקרומים הריריים המרפדים את מעברי האף.

בנוסף, יש להגדיל את צירכת המזונות המכילים תכונות נוגדות חמצון, על מנת למנוע נזק לתאי חמצון באזור גידולי הפוליפים, וכדי למנוע את התפתחותם באף. כמעט כל סוגי פירות היער, שעועית אדומה ושחורה, זיתים, זרעי פשתן, פירות ים והמזונות שהוזכרו לעיל הם חומרים עשירים בנוגדי חמצון. יש לבשל אותם קלות על מנת לקבל את ההטבות הבריאותיות.

טיפולים טבעיים לכיווץ הפוליפים באף

פלפל קאיין – בין היתרונות הבריאותיים הרבים של צמח זה, הוא מגרה את מערכת הלימפה. תה קאיין, בשילוב עם דבש ולימון, הוא טיפול בוקר מצוין. הקאיין שימושי במיוחד נגד פוליפים, כאשר הוא מדולל במים ומרוסס לתוך הנחיריים.

אנזים ברומלין – המתקבל מאננס, ממלא תפקיד חשוב בשמירה על ביראות הסינוסים, והוא טוב גם לבריאות מערכת החיסון. בצריכה תכופה, הא יכול אף להצליח לפרק פוליפים באף ולהקל על הגודש.

שמנים צמחיים – שמן זרעי פשתן ושמן קבנוס, כתוספת לסירוגין לירקות וסלטים מבושלים, מסייע להיפטרות מפוליפים באף. שמנים אלו מכילים חומצות שומן חיוניות המסייעות בריפוי הפרעות גוף הקשורות לדלקת.

תוספים טבעיים אלו לתזונה, ניתנים לשילוב בקלות מידי יום, ויש להשתמש בהם על מנת ליהנות מתהליך ריפוי טבעי ויעיל לחיסול הפוליפים באף.

מה היה לנו עד עכשיו?
המרכז לרפואה אלטרנטיבית