רפואה אלטרנטיבית לטיפול בפציאליס

רפואה אלטרנטיבית לטיפול בפציאליספציאליס, המכונה גם ‘שיתוק בל’, הוא מצב של שיתוק במחצית הפנים, שמקורו במחלה נוירולוגית במצב מתקדם. הרפואה האלטרנטיבית מציעה מגוון טיפולים טבעיים הכוללים, בין היתר, טיפול בשמן קיק, שמן זרעים שחור, וכורכום. טיפולים משלימים יעילים נוספים הם דיקור סיני וטיפול כירופרקטי.

מחלה זו מתאפיינת בחולשה פתאומית בשרירי הפנים, המשפיעה על צד אחד בלבד של הפנים, ומתבטאת בצניחה של מחצית הפנים. התסמינים מגיעים בפתאומיות וכוללים מגוון נרחב של מצבים הקשורים לחולשת שרירים. אדם עם פציאליס מתקשה בהבעות פנים, חווה כאב באזור הלסת ומאחורי האוזן, רגישות מוגברת לכאב בצד הפגוע, כאב ראש, הפחתה בחוש הטעם, ושינויים בכמות ייצור הדמעות והרוק.

מצב זה קשור לעיתים קרובות לחשיפה לזיהום נגיפי. מצבים נגיפיים נפוצים שעשויים להיות קשורים לפציאליס כוללים פצעים קרים והרפס של איברי המין, אבעבועות רוח, שלבקת חוגרת, מחלת מונו, זיהומי ציטומגלווירוס, מחלת דרכי הנשימה, חצבת, חזרת ושפעת. חולשת השרירים נגרמת באמצעות דלקת בעצב השולט בשרירי הפנים.

טיפול טבעי

בשילוב עם השגחה רפואית, ניתן לטפל בפציאליס עם טיפולים טבעיים בלבד.

שמן קיק – מסייע בהפחתת הדלקת ומרפא את הנזק העצבי. הטיפול מחזק אף את שרירי הפנים ושומר על גמישות העור.

שמן זרעים שחור –נצרך בבליעה ומסייה בהפחתת הנפיחות בעצבי הפנים. טיפול זה מקדם אף את זרימת הדם וממריץ התאוששות מלאה של העצב.

כורכוםתבלין הפועל כחומר אנטי דלקתי. הוא נצרך בבליעה ומפחית את הדלקת בפנים, מעודד זרימה בריאה של הדם וממגר את הזיהום.

תרופות הומאופתיות לפציאליס

טיפול זה מביא להקלת המצב, והתרופות משתנות ביעילותן מאדם לאדם, לכן יש להתייעץ עם רופא אלטרנטיבי כדי לקבל את הטיפול המדויק.

פטריית חורש – תרופה זו מצוינת לפציאליס, כאשר שרירי הפנים נוקשים בצד אחד, ומעוותים את הפנים באמצעות התכווצויות המתרחשות בחלקים אחרים של הפנים. התרופה מתאימה לאנשים שסובלים מפגמים בחוש הטעם והשמיעה, כמו גם להרגעת החרדה בעקבות המחלה.

פלטינה – תרופה זו מצוינת לשיתוק כאבים בפנים, עם עוויתות המגביהות גבה אחת, כמו גם לטיפול במצבי חוסר תחושה בשפתיים ובלחיים.

קאוסטיקום – תרופה זו שימושית כאשר שיתוק הפנים התפתח בהדרגה, לרוב בצד ימין. פתיחת וסגירת הפה עשויה להיות קשה והאדם עלול לנשוך את הלשון או את החלק הפנימי של הלחי בטעות. בנוסף מתאימה התרופה למצבי חולשה וחוסר מנוחה.

קוקולוס – תרופה זו מתאימה למצב חד צדדי של שיתוק הפנים, עם כאב או מתח בלחי השניה, במיוחד בעת פתיחת הפה. התרופה מתאימה אף למצבי חולשה, סחרחורת, חוסר תחושה או סימנים אחרים, כמו גם למצבים בהם המצב מחמיר בעקבות חוסר שינה או שהוא מוטרד מבחינה רגשית.

דולקאמארה – תרופה זו מצוינת למצבים בהם אדם חווה שיתוק בצד אחד של הפנים, המקשה עליו את הדיבור.

נוקס וומיקה – מתאימה למצב של שיתוק חד צדדי בפנים, לעיתים קרובות יותר בצד שמאל. התרופה מותאמת לאדם שסובל מעצבנות, חוסר סבלנות, רגישות לריחות, צלילים, התכווצויות ובעיות עם אור.

הומאופתים רבים ממליצים על שימוש נכון בתרופה המתבצע בשיטת ניסוי וטעייה. המטופל מתבקש לקחת מנה אחת של התרופה, שהותאמה לו אישית על פי אישיותו, מצבו הגופני הכללי, וחומרת התסמינים, ולהמתין לתגובה. אם השיפור ניכר, יש להמתין פרק זמן עד שהתרופה תעבוד.

אם השיפור מתעכב באופן משמעותי או שנראה כי התרופה אינה עובדת, יש לצרוך מנה נוספת כדי לראות אם חל שינוי, ואם לא, לעבור לתרופה אחרת. תדירות המינון משתנה בהתאם למצב המחלה ואישיות המטופל. לעיתים יתכן שתידרשנה מספר מנות בשעה, ובפעמים אחרות נדרש מינון של מספר פעמים ביום. במצבים מסוימים מספיקה מנה אחת או פחות.