אקופרסורה טאפאס

אקופרסורה טאפאסשיטת אקופרסורה טאפאס, או TAT, מציעה גישה למגוון נרחב של הסרת הרגלים מגבילים מתת המודע, הגורמים לחרדה ומתח. הטיפול מבוצע בעדינות, והתוצאות מהירות. השיטה גורסת כי המפתח לשינוי הוא הרפיה מהפחד.

החלפת הפחדים הישנים באנרגיה חיובית

התודעה הישנה חייבת להסתלק כדי לפנות מקום לאנרגיה חדשה. שיטת אקופרסורה טאפאס משיגה מטרה זו במהירות ובקלות. כשאדם מחזיק בפחדים, הם מצטברים על פני שטח הנפש הפנימית שלו ושולחים אדוות רגשות דרך הגוף. החזקת הפחדים היא הרגל הפועל כחסם והסרתם והחלפתם בהרגלים חדשים אינה תהליך מורכב.

שיטות האנרגיה החדשות, אותן מציעה שיטת אקופרסורה טאפאס, משחררות מחסומים ישנים או טראומה, גם אם אדם אינו זוכר במדויק את הפרטים או את המקור לטראומה, כגון חוויות לידה, או טראומה מהילדות המוקדמת.

ההקלה מתבצעת במהירות ודרושים מספר מפגשי טיפול בודדים על מנת להקל את החרדה. אם משווים את השיטה לשיטות טיפול אחרות האורכות שנים, מדובר בנס.

הרגלים חזקים מגבילים

אלו הם הרגלים הנקבעים במסגרת המשפחתית, וכוללים התייחסות לכסף, מצבים בריאותיים ומערכות יחסים. ההרגלים נטבעים בהתנהגות האדם ודפוסי חשיבתו באופן שאינו מודע. הם שולטים בתת ההכרה ומשפיעים על 95-98% מהחיים, באופן אוטומטי.

הרגלים משפיעים על הגוף והנשימה, על עיכול מזון, נהיגה במכונית, רכיבה על אופניים, ביצוע שיחת טלפון, בישול, ניקיון, הפעלת מחשב, ומבוצעים ללא מחשבה מודעת. כך שאדם מתפקד ב-95% מהיום באמצעות הרגלים עוצמתיים, המתוכנתים בדפוסי התנהגותו, מובילים למגבלות ומונעים התפתחות אישית.

לא ניתן להבין את השפעת ההרגלים, אלא אם כן אדם מפתח מודעות מכוונת אליהם. שיטת אקופרסורה טאפאס מאפשרת שינוי באמצעות החלפת ההרגלים המקובעים בתכנית חדשה, המתמקדת בתודעה משופרת.

אבל כל אחד מבצע שינויים במהלך החיים, כל הזמן

נכון. אלא ששינויים אלו מתרחשים בדרך כלל מתוך מצב של הלם משמעותי, כמו במקרים בהם אדם מבין שעליו לרדת במשקל או שימות. או שבן או בת זוגו מאיימים בגירושין אם התנהגותו לא תשתנה, או שמנהל הבנק מזהיר אותו שאם לא ישנה את הרגלי ההתנהלות הכלכלית שלו, פשיטת רגל היא הצעד הבאה.

מצבי חיים משמעותיים מכריחים אדם לתת את דעתו לשינוי, אך עד מהרה הוא מחדש הרגלים שליליים. שיטת אקופרסורה טאפאס מלמדת שאין צורך להמתין להתרחשות הנורא מכל, אלא לבחון את האזורים בחיים המאופיינים במוגבלות, ולעצור הרגלים ישנים.

הגדרת מטרות מובילה לשינוי הרגלים ישנים

כשאדם מעוניין בחיים חדשים וטובים יותר, עליו לשנות הרגלים ודפוסי התנהגות. שיטת אקופרסורה טאפאס מלמדת אותו שהוא מופעל אף על ידי חוסר יכולת להפעיל כוח רצון חזק, ולכן הוא סובל מחרדה, פחדים או כעסים.

האמונות הישנות מובילות לבעיות ומתח פנימי. אדם עשוי לחוש עצבנות או תסכול כשהוא מעוניין להשיג יותר כסף, לרפא מחלה או מצב בריאותי או להתנסות בתחביב או מקצוע חדש. זוהי הנקודה בה הוא נוטה לוותר ולהרפות ממטרתו החדשה ולא להתעמת עם הצורך לשנות הרגלים ישנים.

אף אחד אינו מעוניין להרגיש רע, אך על מנת לחיות את החיים בהם אדם מעוניין, יש לפתוח את הדלת לשיטת אקופרסורה טאפאס.

בניית הרגלים חדשים

בשיטת אקופרסורה טאפאס, פועלים בהתאם להרכבת תוכנית לשיטת פעולה חדשה המתמקדת בהחלפת הרגלים ישנים שליליים עם הרגלים חדשים בריאים. כלומר, המטופל פועל בהתאם לתכנית המאפשרת לו את המסלול לחיים חדשים, המאפשרים כלכלה טובה יותר, בריאות משופרת ושפע אהבה.

השיטה מעניקה כלים מעשיים לשינוי האופן בו אדם מגיב לחיים, ויש להתאמן מדי יום על שינויים אלו. לא ניתן לשנות הרגלים באמצעות “חשיבה על הדברים” ויצירת מטרה דמיונית. הלחץ צריך לצאת מהחיים ואדם חייב לשנות את האופן בו הוא “מדשדש” בעולם. גישת אקופרסורה טאפאס גורסת שאדם המעוניין להגיע ליעד רחוק, חייב לבצע צעדים קטנים רבים.