טיפול אוסטיאופתי מסייע לסובלים ממיגרנות

מיגרנות יכולות להופיע בכל גיל, אצל נשים וגברים. הן מאופיינות בכאב ראש חד צדי ותחושת פעימות חזקות באזור הרקה או מעל הגבה.

היות ומדובר בהתכווצות פתאומית של כלי דם, מיגרנות עשויות להיות מלוות אף בבעיות ראיה ובעיות נוירולוגיות שונות, כמו עקצוצים, חוסר תחושה בכפות הידיים או ברגליים וכאבים חזקים.

טיפולים רבים זמינים כיום למיגרנה, ואחד מהם הוא אוסטיאופתיה, המתמקד בסיבות לכאב הראש ועוזר במניעת המיגרנה עצמה.

מהו טיפול אוסטיאופתי?

טיפול זה נחשב כיום לאחד משיטות הטיפול האלטרנטיבי המבוקשים על ידי הסובלים ממיגרנה, המעוניינים ברפואה טבעית, במקום בתרופות, המלוות לרוב בתופעות לוואי שונות. הוא מסייע לאיזון הלחצים הנוזליים שבגולגולת על ידי שחרור העצמות שבבסיסה.

את הטיפול מבצע רופא אוסטיאופת המתמחה בתחום, והוא יכול להתאים לכל אחד את גישת הטיפול המתאימה באופן אישי. אוסטיאופתיה הומצאה בתחילת המאה העשרים, ועקרונותיה גורסים התמקדות ב-22 העצמות שבראש, הגורמות לכאבי הראש.

זוהי גישת טיפול התערבותי, המתמקד בגולגולת כולה כדי להשיב לגוף את האיזון שלו הוא זקוק. במהלך הטיפול ניתן לזהות בעיות נוספות, שגם הן יכולות להיות נלוות למיגרנה, כמו למשל ורטיגו מתח שרירים שנגרם בשל מחלה כלשהי ועוד.

כיצד מתבצע טיפול אוסטיאופתי?

טיפול זה מתחיל במישוש מקיף ויסודי של הראש, לאיתור המתחים הקרומיים שסביב המוח, לשם איזון נכון של הלחצים הנוזליים שגרמו למיגרנה.

הטיפול כולל בדיקת המפרקים הקשורים למיגרנה, כמו עצמות החך, הלסת, העצמות הקודקודיות, אזור הצוואר וגם עמוד השדרה, כדי לבחון אותם לעומק, ובהתאם לבצע את השחרור לקבלת מענה מקיף ומוצלח יותר.

כיצד עובד הטיפול על מיגרנה?

אוסטיאופתיה יכול להקל על כאבי הראש המתמשכים, למנוע את תדירותם, להפחית את מידת חומרתם ולהקל על התסמינים הנלווים למיגרנה.

מטרתו העיקרית של הטיפול היא לשפר את תנועת המפרקים, לשחרר את שרירי הצוואר ואת הרצועות התומכות, להרגיע את האזורים הסמוכים להם ולאפשר תנועה חופשית של מערכת השלד וגם של השרירים. כל אלה, יוכלו בסופו של דבר לנקות את הרעלים מהגוף לשפר גם את זרימת הדם אל הראש ואל הצוואר ולמנוע את המיגרנה.

אוסטיאופתיה הוכחה במחקרים

מחקרים שבוצעו בתחום, מראים שאוסטיאופתיה לטיפול במיגרנה, יחד עם פעילות גופנית מתונה, יכולים להפחית באופן משמעותי את תדירות ועוצמת הכאבים שמקורם בצוואר. מחקרים אחרים מראים שאוסטיאופתיה יעיל באותה המידה כמו תרופות, המוצעות לסובלים ממיגרנות בשל מתח. אחד היתרונות הבולטים הוא העובדה שאוסטיאופתיה יכולה להביא להקלה מהירה מאד וגם למנוע את החמרת ההתקפים.

למי לא מומלץ לקבל טיפול אוסטיאופתיה?

הטיפול אינו מתאים למטופלים עם נקעים, שברי עצמות, בעיות בעצמות או זיהום במפרקים, גידים פגועים או סרטן העצמות, אנשים המשתמשים בתרופות מדללות דם, כמו קומדין או אספירין, ואנשים שעברו ניתוח לאחרונה.