רייקי

רייקירייקי הוא תרגול רוחני, טיפול בריפוי המשמש לשיפור האיזון במערכת האנושית. הטיפול אינו כרוך בהתערבות פיסית, בליעת או יישום חומרים, אך עובד עם שדה הרטט העדין המקיף את הגוף וחודר אליו. המונח מתורגם מיפנית ומשמעו אנרגיית חיים אוניברסלית.

הטיפול ברייקי מבוצע בדרך כלל בהנחיית אור שאינו טיפול במגע המיועד לנמען מסוים. ניתן לקבל טיפולי רייקי מאדם שהוכשר, או שאדם יכול ללמוד לתת לעצמו רייקי. אנשים שקיבלו טיפול רייקי מבטאים תחושת חיבור לרוחניות המולדת שלהם, או למקור פנמי של משמעות. יחד עם זאת, קיימת מערכת אמונות דתיות הקשורה לרייקי.

במקור פותח הרייקי ביפן בשנות העשרים המוקדמות, כפרקטיקה לטיפול עצמי, ותלמידים למדו לתת ולקבל טיפול. בפועל, ניתן ללמוד את השיטה בקלות, ללא קשר לגיל או מצב בריאותי.

יש אנשים שמתרגלים או מקבלים רייקי על מנת לחזק את בריאותם, ואחרים משתמשים בו כדי להתמודד עם תסמינים דוגמת כאב, עייפות או כדי לתמוך בטיפול הרפואי שלהם, גם במקרה של מחלה כרונית או טיפול בתופעות ההזדקנות.

רייקי לטיפול במחלות ומצבים בריאותיים

אנשים משתמשים ברייקי על מנת להירגע ולחזק את רווחתם, להפחית כאב, חרדה ועייפות, לטפל בתסמינים, להפחית את תופעות הלוואי של תרופות ולהתאושש לאחר פציעות או ניתוחים, כגון – ניתוח בתוספתן. זהו טיפול אינטגרטיבי יעיל המשפיע לטובה במהירות.

הטיפול מפחית מצבי חרדה וכאב, ואנשים חשים תקווה לגבי השבת בריאותם. ניתן לשלב בטיפול התערבויות בריאות נחוצות אחרות או לבצע שינויים נדרשים באורח החיים.

טיפול רייקי מטהר את המחשבה, ומאפשר למטופלים להעריך את המידע הרפואי אותו הם מקבלים ממומחים שונים, והם יכולים לקבל החלטות טיפול חשובות בביטחון רב יותר. בדרך זו, רייקי מסייע לאנשים להיות מעורבים באופן פעיל יותר בבריאותם.

נקודת מבט הוליסטית מתייחסת לבריאות כאל מצב דינמי של איזון עם חוסן ניכר במערכת הגופנית הכללית. אדם יכול לעמוד בכמות מסוימת של מתח ולהתאושש, היות ולגוף האדם קיימת יכולת לרפא מנגנונים שונים ולשמור על איזון כללי, הידוע כהומואסטזיס.

יחד עם זאת, לאחר חוויית מתח פתאומי, אינטנסיבי, או לחץ מתון קבוע על פני תקופת זמן, יכולת הגוף לווסת את עצמו נמצאת בסכנה ומתרחשת ירידה בבריאות, באופן איטי או מהיר. מתח גורם לגוף לאבד את יכולתו לאזן את עצמו מחדש, ופוגע ביכולת לשחזר הומאסטזיס.

ברמה הפשוטה והברורה ביותר, טיפול ברייקי מסייע להפחתת השפעת מתחים, ושחרור המתח מהמערכת הגופנית כולה. המטופל מתקדם לעבר האיזון הייחודי של גופו, נפשו ורוחו, ובהתאם לרמות הבריאות הגופנית, כאשר הטיפול מתחיל, מנגנוני הריפוי של הגוף מתחילים לתפקד באופן יעיל יותר.

רייקי מטפל במצבי הורדת קצב בלב מהיר, לחץ דם, הורמוני לחץ והגדלת כוח החיסון. הטיפול מסיט את הגוף מתגובת 'הילחם או ברח' (מתח) ומוביל לתגובת הרפיה, ותמיכה בתהליך מנגנוני הגוף לריפוי עצמי.

מה היה לנו עד עכשיו?
המרכז לרפואה אלטרנטיבית