ניקוי רעלים

ניקוי רעליםניקוי רעלים הוא מונח נרחב הכולל שיטות רבות ושונות לטיהור האיברים והמערכות הפנימיות של הגוף. שיטות הטיפול העיקריות כוללות טיפול קלאציה, השקיית המעי הגס, תוספי מזון, מספר סוגי צמחי מרפא, טיפול תזונתי, צום, פרוביוטיקה, הידרותרפיה, סאונה ופעילות גופנית.

סוגי הרעלים העיקריים המטופלים בשיטה זו הם מתכות כבדות, רעלנים כימיים, תרכובות חיידקים ותוצרי לוואי מחילוף חומרים של חלבונים.

הטיפול מנקה את הגוף והעור, משפר את החושים, מסייע לירידה במשקל, משפר את הפוריות והגמישות, מגביר את ספיגת הוויטמינים והמינרלים, מטהר ומפחית את רמות השומנים בדם, מפחית תסמיני רעילות, ממריץ את פעילות האיברים ומאט הזדקנות. האיברים המטופלים בניקוי רעלים כוללים את העור, הכבד, המעיים והכליות. ושיטות הטיפול מתמקדות בחיזוק או תמיכה בתהליכים טבעיים של איברים אלו.

על יתרונות פעולת ניקוי רעלים תוכלו לקרוא באתר detoxdiet.co.il

אופן פעולת ניקוי רעלים

שיטות הטיפול השונות לניקוי רעלים תומכות במערכות הטבעיות של הגוף, ומסלקות רעלים מהאיברים שונים כולל סילוק הזיעה מהעור, סינון הדם והפרשת מיצי מרה ואנזימים מהכבד, ניקוי רעלים ברירית והפרשות צואה במעיים, והפרשת שתן מהכליות.

תוספי תזונה – נועדו לספק חומרים חיוניים מזינים כגון ויטמינים ומינרלים שתומכים וממריצים את מנגנוני סילוק הרעלים של הגוף עצמו. אחת מהמטרות הראשיות של טיפול זה הוא ניקוי הרעלים מהכבד.

צמחי מרפא תומכים במערכות לסילוק רעלים מהגוף, על מנת לסייע בהפרשתם, או לסייע בפירוק רעלים. הטיפולים המערביים משתמשים בתכונות הכימיות של צמחי מרפא, בעוד שהטיפולים המזרחיים מתבססים על האיכויות האנרגטיות של צמחי מרפא.

טיפול תזונתי דיאטת טיהור מקלה את העומס על מערכות ניקוי הרעלים מהגוף באמצעות מתן אפשרות למנגנוני הגוף הטבעיים לעבוד באופן יעיל יותר על הצטברות ניקוי רעלים. מאכלים מסוימים כגון כרוב, ברוקולי, תפוזים, קלמנטינות, קימל וזרעי שמיר מסייעים לניקוי הרעלים מהכבד.

צום בתהליך זה הגוף מנצל רקמות שאינן חיוניות, כגון שומן, אנזימי עיכול וסיבי שריר, לדלק. ברפואה נטורופתית, צום נחשב כשיטה מהירה לחיסול פסולת ושיפור תהליכי הריפוי של הגוף. הצום מסייע לשחרור רעלים מסיסי שומן מהגוף.

הידרותרפיה – מים חמים ממריצים את זרימת הדם ומעוררים את סינון הרעלים דרך הכבד. הטיפול עובד גם באמצעות הפרשת רלים דרך זיעה.

פרוביוטיקה טיפול זה מסייע לניקוי רעלים מהמעי הגס באמצעות שמירת מחסום ההגנה של רירית המעי ועיכוב חיידקים מזיקים אשר מייצרים רעלים במעי הגס.

סאונה – בדומה להידרותרפיה, הטיפול בחום ממריץ את זרימת הדם ומעורר את סינון הרעלים דרך הכבד. הטיפול עובד גם באמצעות הפרשת רעלים דרך זיעה.

השקיית המעי הגס – שטיפת המעי הגס במים, לעיתים בליווי צמחי מרפא, מטפל באופן של ניקוי רעלים מהציפוי הפנימי של מערכת העיכול ומניעת חדירתם אל מחזור הדם. ההשקייה שוטפת החוצה רעלים אלו באופן ישיר.

טיפול קלאציה – טיפול זה מסלק מתכות כבדות מהתאים ומסנן רעלים מהכבד והכליות.

פעילות גופנית מסייעת לסילוק רעלים באמצעות כוח השאיבה המוגבר של הדם והלימפה, באמצעות מערכות הסינון השונות של הגוף, כמו גם שחרור רעלים דרך זיעה.

ראו גם: ארידיולוגיה – בעיות לאבחון וטיפול

מה היה לנו עד עכשיו?
המרכז לרפואה אלטרנטיבית