רפואה אלטרנטיבית לבני גיל הזהב

רפואה אלטרנטיבית לגיל הזהבעם התקדמות הטכנולוגיה הרפואית, מומלץ לשקול רפואה אלטרנטיבית לבני גיל הזהב. סוגים מסוימים של תרופות וטיפולים משלימים את תכנית הטיפול הנוכחית של אדם מבוגר. שיטות טיפול אלטרנטיביות רבות כבר השיגו את הסכמת המדע שהוכיח את יעילותן כטיפול חלופי. וככל שמתארכת תוחלת החיים, קיים עניין גובר והולך בשיטות התמודדות חלופיות לטיפול במבוגרים.

אלטרנטיבות לרפואה קונבנציונאלית

אחד היתרונות של רפואה אלטרנטיבית לבני גיל הזהב היא ההימנעות מעלויות בריאות יקרות. ככל שמחירי התרופות הכימיות עולות, שיטות חלופיות אלו של טיפול מופיעות כאטרקטיביות יותר, במיוחד אם הן מפחיתות את התלות בתרופות. אין ספק כי ביקור אצל הרופא בגיל מבוגר הוא לא נעים, וחלק מהמבוגרים בוחרים ברפואה אלטרנטיבית על מנת להימנע מקבלת טיפולים מורכבים.

רפואה אלטרנטיבית מציעה מגע אישי יותר לטיפול בבני גיל הזהב. שיטות רבות מציעות טיפול של אחד על אחד, בה אדם יכול לקבל סיוע פסיכולוגי כמו גם פיזי. סוגי טיפול מסוימים, כגון עיסוי ודיקור, מציעים את ההזדמנות לקבלת טיפול אישי מנחם ביותר.

שיטות הטיפול באמצעות רפואה אלטרנטיבית לבני גיל הזהב הן רבות ומגוונות:

טיפולי כירופרקטיקה

אם אדם מבוגר סובל מכאבי גב חמורים, ומתמודד עם האפשרות של ניתוח, עליו להבין כי פציעות וכאבי גב מסוימים עשויים שלא להגיב לתרופות, ולכן קיים הצורך בשיטות טיפול פולשניות יותר. לבני גיל הזהב, ההחלטה לגבי ניתוח אינה בחירה קלה.

גורמי הסיכון למבוגרים הנמצאים תחת הרדמה, במיוחד אם קיימת היסטוריה של בעיות בכבד או בכליות, הם גבוהים יותר. יחד עם זאת, טיפול כירופרקטי הוא שיטת טיפול ידנית המתפעלת את המפרקים ועמוד השדרה לשם הקלת הכאב. טיפולים אלו מציעים אלטרנטיבות שאינן ניתוחיות לטיפול בכאבי גב, כאבי צוואר, כאבי ראש ובעיות אחרות.

טיפול בעיסוי

עיסוי, בדומה לטיפול כירופרקטי, הוא סוג של טיפול ידני השייך לרפואה האלטרנטיקית ופועל כשיטה עדינה להקלת כאב ושיפור זרימת הדם, שהיא תכונה מועילה במיוחד למבוגרים פעילים. קיימות מספר שיטות שונות של טיפול בעיסוי, וכל אדם מקבל את הטיפול בהתאם למצבו הבריאותי. מטרת העיסוי היא לשחרר את השרירים כמו גם את רקמת החיבור שלהם.

יתרון נוסף של טיפול בעיסוי הוא הפגת מתחים. כאשר המתח בשרירים משתחרר, זוהי חוויה מרגיעה ביותר. על מנת לשפר יותר את מאפייני הקלת המתח, המטפל משתמש בשמנים אתריים כשיטה של טיפול ארומתרפי. שמנים אתריים כגון לבנדר ומנטה מרפים את השרירים ומקלים את הלחץ הנפשי.

צמחי מרפא ותוספי תזונה

אחת השיטות הנפוצות ביותר היא שימוש בצמחי מרפא ותוספי תזונה. ככל שאדם מתבגר, הוא נמצא בסיכון גבוה יותר לפתח מצבים בריאותיים כרוניים כגון מחלות לב, סוכרת ולחץ דם גבוה. צמחי מרפא משלימים את הטיפול התרופתי הנוכחי ומסייעים בטיפול במצבים בריאותיים ללא צורך בתרופות מרשם.

דיקור סיני

רפואה אלטרנטיבית אחרת אותה ניתן לשקול היא דיקור. לזכותה של שיטה זו יאמר כי היא מתורגלת כבר במשך מאות שנים. המטפלים מאמינים כי באמצעות השבת הזרימה התקינה של האנרגיה בגוף, מתרחשת הקלה בכאב וניתן לטפל במצבים רפואיים מסוימים. מטרה זו מושגת באמצעות עידוד זרימת כימיקלים מרגיעים לתוך זרם הדם. בדומה לכירופרקטיקה, דיקור סיני מספק למטופל מבוגר את היתרון של הימנעות מהליך פולשני, ובכך ממזער את הסיכון לסיבוכים.

ייעוץ רפואי

אם אדם מבוגר בוחר להשתמש ברפואה אלטרנטיבית, עליו להקפיד להתייעץ תחילה עם הרופא. מספר תרופות חלופיות עלולות להוות סיכון בריאותי, אם הן משולבות עם תרופות מסוימות. מספר תוספים צמחיים, למשל, עלולים לעורר תגובות בין תרופתיות מזיקות כאשר הם משולבים עם תרופות מרשם מסוימות. אחרות עלולות להגביר את הסיכון לתופעות לוואי. בעוד שרפואה אלטרנטיבית משלימה שיטת טיפול רפואי נוכחית, היא אינה אמורה לשמש כתחליף לייעוץ רפואי ותכנית טיפול.

קראו עוד על התאמת טיפול אלטרנטיבי לבני הגיל השלישי