הפסקת עישון בדרכים אלטרנטיביות

הפסקת עישוןהפסקת עישון או גמילה מעישון היא תהליך שבו האדם מפסיק לעשן. מדובר על תהליך מורכב וקשה בצורה בלתי רגילה ומסיבה זו מעשנים רבים לא עומדים בו. למעשה ישנם מעשנים רבים שנמצאים במצבים בריאותיים חמורים ביותר בעקבות העישון וחרף זאת לא מפסיקים לעשן.

הסיבה לכך נעוצה בגורמים רבים. בין היתר מדובר על כך שהעישון הופך להרגל אוטומטי שמבוצע מבלי משים, בשל כך שהניקוטין יוצר תלות פיזית במעשן ובשל העובדה שהעישון יוצר במעשן תלות רגשית חזקה בצורה בלתי רגילה.

הטיפול האלטרנטיבי להפסקת עישון

במאמר זה נפרט אודות שיטות טיפול אלטרנטיביות שמתאימות למעשנים שמעוניינים להיגמל מהרגל מסוכן זה. כיום ידוע שעישון מעלה באופן משמעותי את הסיכון לחלות בסוגים רבים מאוד של מחלת הסרטן וכן שהוא מאיץ את תהליך טרשת העורקים. בנוסף לכך העישון מוביל לבעיות נשימה רבות, לפגיעה בכושר הגופני, להוצאות כספיות גדולות ועוד.

דיקור סיני

כיום פועלים בישראל מספר מטפלים בשיטת הרפואה הסינית שמתבססת בעיקר על דיקור של המטופל במספר נקודות בגוף. לרוב הטיפול במעשנים מבוצע על ידי דיקור של מספר נקודות באוזן. חלק מהמטפלים מסתפקים בפגישת טיפול אחת אך לרוב מדובר על מספר פגישות שנפרשות על פני מספר שבועות או חודשים.

חשוב לציין, שבמחקרים קליניים לא נמצא כל יתרון לטכניקת הדיקור הסיני על פני דיקור דמה שבוצע לנבדקים אך בכל זאת מעשנים רבים פונים לקבלת טיפול לגמילה מעישון אצל מדקר סיני ורבים מהם מדווחים כי אכן הצליחו להיגמל מהרגל זה. מאחר ומדובר על טיפול שלא כרוך בתופעות לוואי מכל סוג שהוא, הדעה הרווחת היא שאין כל מניעה מלנסות אותו.

הומאופתיה

לפי ההומאופתיה האדם מעשן כיוון שהוא לא מצליח להתמודד עם איום כלשהו בחייו. לא מדובר על איום אחד ויחיד שחובק את כל קהילת המעשנים אלא על סוגים שונים של איומים שמשפיעים על כל מעשן באופן שונה. במסגרת הטיפול ההומאופתי המטפל מבצע תשאול מקיף ככל האפשר של המטופל במהלכו הוא מנסה להתחקות אחר הגורם הבסיסי במישור הנפשי של המטופל שגורם לו לעשן. לאחר מכן הוא רוקח עבור המטופל תכשיר הומאופתי שנקרא רמדי הנרקח מחומרים טבעיים בלבד.

התכשיר ההומאופתי נרקח בהתאם לסיפורו האישי של המטופל ולכן ייתכן מאוד ואף סביר שלשני מעשנים יירשמו שני תכשירים שונים לחלוטין. על ידי נטילה קבועה של התכשיר ההומאופתי האדם עובר תהליך של עידוד באמצעותו הוא מתחזק, ומתחיל להתמודד עם מקור האיום ובעקבות כך יכול להפחית את התלות בסיגריות. גם כאן, לא מדובר על שיטה שהוכחה כיעילה במחקרים קליניים אבל בדומה לטכניקת הדיקור הסיני לא מדובר על שיטה שכרוכה בתופעות לוואי מכל סוג שהוא.

היפנוזה

היפנוזה היא טכניקת טיפול שנמצאת על קו התפר שבין הרפואה הקונבנציונאלית לרפואה האלטרנטיבית. בעזרת היפנוזה ניתן להכניס את המטופל למצב תודעתי מסוים שנקרא מצב תודעה היפנוטי שאחרי היציאה ממנו המטופל לא זוכר דבר ממה שאירע לו במהלך הזמן שהיה שרוי במצב תודעתי זה. ההיפנוזה משמשמשת לגמילה מעישון וכן לטיפול במגוון של מצבים אחרים כמו למשל לטיפול בהתמכרויות, ירידה במשקל, התמודדות עם חרדה ועוד.

הילינג

הילינג היא שיטת טיפול אלטרנטיבית שהולכת ותופסת תאוצה בשנים האחרונות בישראל. לפי המאמינים בשיטת טיפול זה בכוחו של המטפל שנקרא הילר לבצע שינויים בשדה האנרגטי של המטופל על ידי העברה של כפות ידיו לאורך גופו בלבד. בדומה לכל השיטות שהוזכרו לעיל גם יעילותה של טכניקת טיפול זו מוטלת בספק אך אין ספק שישנם כאלו שמעידים כי בעקבות סדרה של טיפולים בטכניקה זו הצליחו להיגמל מהרגל העישון.

מחפשים עוד דרכים להפסיק לעשן? עיון באתר sheifa4life יעודד אתכם להפסיק לעשן. בהצלחה!