יתרונות קרם טרטר למגוון בעיות בריאותיות

יתרונות קרם טרטר למגוון בעיות בריאותיותאנשים שנוהגים לאפות, נתקלים במתכונים רבים המציגים קרם טרטר כרכיב עיקרי. זהו תוצר לוואי חומצי של יין. כאשר מיץ עבים תוסס בחבית לפני שהוא הופך ליין, נותר משקע מאחור. חומר זה מזוכך והופך לאבקה לבנה הנקראת קרם טרטר.

השם מגיע מהמונח הכימי tartrate מימן ואשלגן. באפייה, קרם טרטר משמש לייצוב החלבונים ומניעת היווצרות גבישי סוכר. אך הוא נושא שימושים רבים אחרים כגון לחימה בצרבת, ירידה במשקל, הפחתת נזקי העישון, טיפול בזיהומים בדרכי השתן, ויתרונות בריאותיים רבים אחרים.

10 יתרונות בריאותיים מדהימים ומפתיעים לקרם טרטר:

1. ירידה במשקל

קרם טרטר מכיל שפע אשלגן, מינרל הידוע בקידום זרימת משקל המים מחוץ לגוף, כך שהוא מהווה מרכיב יעיל בסיוע לירידה במשקל. הקרם ידוע אף כמסייע לבקרת קנדידה, פטריית שמרים הגורמת לירידה במשקל.

שליטה על כמות השמרים בגוף בעזרת קרם טרטר מגבירה למעשה את סיכויי התרחשות הירידה במשקל.

2. הפחתת השפעות העישון

ידוע שעישון מזיק לבריאות, כך שהיכולת להפסיק הרגל זה מקדמת את הבריאות. בין אם אדם נמצא בתהליך גמילה מעישון או שהוא עדיין מעשן, הוא יכול להשתמש בקרם טרטר להחלפת האשלגן שמערכות הלב וכלי הדם איבדו עקב העישון.

קיימים סוגי מינרלים וויטמינים אחרים אותם מאבד הגוף בעקבות העישון, אך אשלגן הוא החומר החסר המדאיג ביותר, וקרם טרטר מספק את המינרל הדרוש. עישון הופך אף את מאזן החומציות בגוף לחומצי מדי, בשל הרעלים הנגרמים מהסיגריות. קרם טרטר מסייע לאיזון רמת החומציות.

3. קרם טרטר לעצירות

מחקר קליני הוכיח את יעילות הקרם לריכוך צואה וסיוע לטיפול בעצירות כרונית. במסגרת המחקר, המשתתפים חולקו לשתי קבוצות, כשקבוצה אחת קיבלה חמישה גרם קרם טרטר והקבוצה השנייה קיבלה 120 גרם צימוקים מיובשים, שהם שווי ערך לחמישה גרם קרם טרטר.

למרות ששני הרכיבים הוכחו כמועילים, קרם הטרטר נמצא כמועיל יותר. זהו חומר טבעי המספק סיבים וקל לצרוך אותו.

4. דלקות בדרכי השתן

קרם טרטר נחשב כתרופה עתיקה לטיפול בדלקות בדרכי השתן, המיושמת במדינות רבות. ייצור התרופה הטבעית מבוצע באמצעות ערבוב כפית קרם טרטר בחצי כוס מים עם מיץ לימון סחוט. שתיית תערובת זו משנה את רמות ה-pH של השתן ובכך נמנעת התפתחות זיהומים חיידקיים.

5. הרגעת דלקת פרקים

תערובת הכוללת קרם טרטר, תפוז, לימון, אשכולית, מלחי אפסום ומים מסייעת להקלת כאבי דלקת פרקים.

6. לחימה בצרבת

אנשים הסובלים מצרבת אינם צריכים להסתמך על תרופות נוגדות חומצה. ניתן ליצור תרופה טבעית באמצעות תערובת של חצי כפית קרם טרטר, וחצי כפית סודה לשתייה בכוס מים. ברגע שתסמיני הצרבת מתחילים, יש לשתות כפית אחת מהתרופה.

7. טיפול באקנה

קרם טרטר מסייע לריפוי צלקות אקנה היות והוא מושך החוצה רעלים וזיהומים. כדי לטפל באקנה, יש להתחיל כל בוקר עם שתיית כף קרם טרטר בחצי כוס מים. בתוך חודש, ניתן להבחין בהפחתת התפרצויות האקנה והבהרת העור.

8. מניעת אבני מרה

בצנצנת בגודל ליטר, מערבבים מיץ של שישה לימונים עם כף מלח אפסום ו-3 כפות קרם טרטר. ממלאים את שאר הצנצנת במים ושומרים במקרר. מומלץ לפתח הרגל של שתיית כוס קטנה מהתערובת מדי לילה, להקלת תסמיני אבני מרה ומניעת החמרת המצב.

9. טיפול בזיהום חיידקים

זיהומי חיידקים עשויים להתרחש בכל מקום בגוף ומתבטאים בתסמינים כגון דלקת, נפיחות וחום. במצב זה, יש לשתות חצי כפית קרם טרטר מעורבב עם חצי כוס מים חמים. תרופה ביתית זו יוצרת סביבה עוינת לחיידקים.

10. הורדת לחץ דם גבוה

במצב של מחסור באשלגן בגוף, אדם צפוי לסבול מלחץ דם גבוה. במקרה זה, מומלץ לצרוך כפית קרם טרטר מהול במים.