לטפל באימפוטנציה

לטפל באימפוטנציהאימפוטנציה או אין אונות היא בעיה בתפקוד המיני המתרחשת בקרב גברים. הבעיה באה לידי ביטוי בחוסר יכולת להגיע לזקפה מלאה או בחוסר יכולת לשמור על הזקפה לאורך זמן.

ישנו מגוון רחב ביותר של גורמים שיכולים להוביל לאימפוטנציה כשבין היתר מדובר על היפוגונדיזם, סוכרת (בעקבות פגיעה במערכת העצבית או במערכת כלי הדם המזינים את הפין), מחלות לב וכלי דם, תופעות לוואי של טיפולים תרופתיים שונים ועוד.

מעבר לכל הגורמים שהוזכרו לעיל וגורמים נוספים הקשורים למערכת הפיזיולוגית, הרי שישנו גם מגוון רחב מאוד של גורמים פסיכולוגיים או נפשיים שיכולים להוביל לאימפוטנציה. בין היתר אימפוטנציה יכולה לבטא בעיות במערכת היחסים הזוגית, לא אחת מתברר שהאימפוטנציה התפתחה על רקע דיכאון וכן במקרים רבים האימפוטנציה מופיעה על רקע של חרדה, מתח או לחץ נפשי.

הפנייה לרפואה האלטרנטיבית או המשלימה לצורך טיפול באימפוטנציה

ישנו מגוון רחב ביותר של שיטות טיפול השייכות למשפחת הטיפולים האלטרנטיביים המסוגלות לסייע לגברים הסובלים מאימפוטנציה. עם זאת, מומלץ ביותר לגשת ראשית לאורולוג במטרה לאבחן את הגורם לבעיה. הסיבה לכך נעוצה בעובדה שבמקרים מסוימים האימפוטנציה עלולה להוות תסמין למצב רפואי שיש להתייחס אליו באופן קונבנציונאלי.

כך לדוגמה במקרים מסוימים מתברר שבעיות הזקפה הופיעו על רקע של גידול סרטני במערכת העצבים המרכזית. כמו כן, חשוב לברר ראשית אילו טיפולים מתאימים עבור המטופל באופן אישי מול רופא.

רפואה סינית לטיפול באימפוטנציה

לפי הרפואה הסינית אימפוטנציה יכולה לנבוע מגורמים שונים כשבין היתר מדובר על תקיעה של אנרגיה בכבד, חוסר דם של הלב והטחול, חוסר ביין ויאנג של הכליות ועוד. בתחילת הטיפול המטפל ישאל את המטופל שאלות שונות שמטרתן לסייע לו לבודד את הגורם הראשוני לבעיה. בנוסף לכך, יבוצעו גם בדיקות מסורתיות כמו למשל בדיקה של הלשון או בדיקה של הדופק.

עם זאת, מטפלים רבים בשיטת הרפואה הסינית ישמחו גם לעיין בתוצאות הבדיקות הרפואיות שנערכו למטופל על מנת לקבל תמונת מצב רחבה ככל האפשר לפני תחילת הטיפול בנוגע לבריאותו של המטופל ולגורמים האפשריים לבעיה ממנה הוא סובל.

הרפואה הסינית מתבססת על שימוש נרחב בצמחי מרפא שונים שניחנים בהשפעה תרפויטית וכן על הדיקור הסיני כמובן, שמשמש לביטול של חסימות אנרגטיות לאורך המרידיאנים, הלא הם הנתיבים בהם זורם כוח החיים (הצ’י) לאורך הגוף.

נטורופתיה לטיפול באימפוטנציה

לפי הנטורופתיה, על מנת לרפא את הסובלים מאימפוטנציה יש לשים את הדגש על עידוד מנגנוני הריפוי הטבעיים של הגוף ולעצב צורת חיים בריאה יותר, תוך התבססות על שינוי תזונתי, פעילות גופנית, שמנים אתריים, צמחי מרפא ועוד.

במסגרת הטיפול הנטורופתי בגברים הסובלים מאימפוטנציה נהוג לעשות שימוש בצמחי מרפא ובתוספי תזונה שונים שמיועדים להביא לשיפור בזרימת הדם. בין היתר מדובר על חומצת שומן אומגה 3, ג’ינסינג, ג’ינקו בילובה, אנטיאוקסידנטים ועוד.

מעבר לכך שהטיפול כולל הנחיות לצריכה של דברי מזון שונים והנחיות לפעילות גופנית, הרי שהטיפול כולל גם הנחיות להימנעות מאורח חיים לא בריא. בין היתר לפי הנטורופתיה מומלץ לסובלים מאימפוטנציה להימנע מעישון סיגריות ומצריכה מופרזת של אלכוהול. כמו כן, מומלץ בדרך כלל לסובלים מאימפוטנציה להתחיל לתרגל טכניקות שיסייעו להם להירגע ולהרפות מתחים כמו למשל דמיון מודרך, טאי צ’י או יוגה.

הומאופתיה לטיפול באימפוטנציה

לפי הגישה ההומאופתית, אימפוטנציה היא בסך הכול תסמין חיצוני המהווה עדות לקיום של בעיה רגשית עמוקה יותר. לפיכך, בתחילת הטיפול מתנהלת שיחה ארוכה שיכולה אף להימשך כשעתיים בין המטפל למטופל ולעתים גם עם בת זוגו של המטופל, שמטרתה להתחקות אחר הגורם המרכזי שהוביל להתפתחות האימפוטנציה. לאחר מכן המטפל רוקח תכשיר מיוחד הנקרא רמדי, המופק מצמחים ותמציות צמחים, המתאים למטופל באופן אישי.

התכשיר פועל מעט בדומה לאופן שבו פועלים החיסונים המודרניים. מדובר למעשה על הד מוחלש של הגורם שהוביל להתפתחות האימפוטנציה. על ידי חשיפה יומיומית לכמויות קטנות מאוד של הרמדי בטיפות הניטלות דרך הפה, ניתן לחשוף את הנפש לגורם המאיים ולעודד אותה להילחם בו ולהתמודד עמו. במקרים רבים, המטופלים מדווחים על שיפור תוך מספר שבועות בלבד וכן לא אחת ניכר שיפור בתחומי חיים נוספים מעבר לתחום המיני.