רפואה אלטרנטיבית לטיפול באקזמה

רפואה אלטרנטיבית ומשלימה לטיפול באקזמהקיימים מספר טיפולים קונבנציונליים לאקזמה, אך הם כרוכים בתופעות לוואי, ולאחר שמסיימים את הטיפול התרופתי, המצב עלול לשוב על עצמו. לכן, במקום לדכא את התסמינים ניתן לטפל עם רפואה אלטרנטיבית ומשלימה על מנת להגיע לשורש הבעיה ולטפל באקזמה אחת ולתמיד.

בדיקת מרכיבי השמפו והסבונים

יש להיפטר מכל מוצר המכיל SLS, חומר שנועד במקור לניקוי רצפות. כל דבר שבא במגע עם העור, צריך להיבדק. ניתן לאמץ מוטו לפיו אין למרוח על העור שום דבר אותו לא ניתן להכניס לפה. יש להימנע מפרבנים וחומרים סינטטיים אחרים אשר עלולים לגרות את העור.

מומלץ להשתמש במוצרים אורגנים, וגם בעת בחירת מוצרים אלו יש לבדוק את תוויות המרכיבים ולוודא שהם מאה אחוז טבעיים. הכלל הוא לא לרכוש מוצר שלא ניתן להבין מה הוא מכיל. כשמשתמשים במוצרי טיפוח המכילים חומרי גלם אורגניים, הם מזינים באמת את העור ומרפאים אותו.

לחות טבעית ככל הניתן לעור כוללת אלוורה, חמאת קקאו ושמן שקדים.

אקזמה נגרמת בדרך כלל כתוצאה מעור יבש או מזיהום, כך שיש להעניק לעור שפע לחות, אך מהסוג הנכון. שימוש במוצרים טבעיים במאת האחוזים הוא הטיפול היחיד שאינו מגרה או חוסם את הנקבוביות.

חמאת קקאו – נהדרת לעור בשל ויטמיני E טבעיים אותם היא מכילה. כשהחמאה מיוצרת בכבישה קרה, הוויטמינים פועלים באופן חזק יותר, ומרככים את העור. מומלץ לרכוש את המוצר בצורתו הטהורה ביותר על מנת להבטיח שלא יכיל פרבנים. חמאת קקאו שומרת באופן קבוע על העור, כך שאין צורך להשתמש בכל חומרים משמרים מלאכותיים.

שמן שקדים – מכיל אף הוא שפע ויטמינים, כמו גם תרכובות צמחיות כגון חומצה אולאית הידועה כבעלת השפעה טיפולית אנטי דלקתית. מומלץ למרוח את השמן על העור כשעה לפני הרחצה, על מנת למנוע יובש.

אלוורהמשמשת לטיפול בכוויות והוכחה כיעילה בריפוי פצעים. היא נחשבת כשיטת טיפול מדהימה לאקזמה.

תוספי תזונה המסייעים לאקזמה

ניתן לקבל את כל הוויטמינים והמינרלים להם זקוק הגוף באמצעות הקפדה על תזונה מאוזנת, אך לעיתים נדרשת דחיפה נוספת. מומלץ להתייעץ עם תזונאי לפני נטילת תוספים. חומצות שומן מפחיתות דלקת, מקלות על יובש ומרפאות אקזמה.

לכן מומלץ להשתמש בתוספי חומצות שומן המכילות אומגה 3, 6, ו-9, כמו גם בוויטמינים נוגדי חמצון כגון E, C ו-D המטפלים באקזמה. נוגדי חמצון משפרים את מרקם העור, יוצרים קולגן, מגנים מפני רדיקלים חופשיים ומסייעים בחילוף חומרים של חומצות שומן חיוניות.

שמן דגים מותסס – נשמע מעט לא אטרקטיבי, אך שמן דגים מותסס הוא אחד מהתוספים החשובים. הוא מכיל מקור משמעותי של שומנים בריאים לגוף, מסייע להפחתת הדלקת וגורם ליצירת תאים בריאים, הורמונים והתפתחות המוח. שמן דגים מכיל אף מקור חשוב של ויטמינים מסיסים בשומן כגון E, D ו-K, ותומך במאות תהליכים גופניים. ניתן להשתמש בשמן דגים מותסס בתערובת קפסולות או בצורת ג'ל.

תרסיסי מי מלח – לעיתים אנשים מעידים כי הם חשים טוב יותר בחוף הים, וזה הגיוני, כי מי הים מכילים ויטמין D, מגנזיום ומינרלים הנהדרים לבריאות העור. באותה מידה, תרסיס מי מלח מניב את אותן תוצאות.

אמבטיות מגנזיום – חלק מהאנשים הסובלים מאקזמה סובלים משהייה במים. לכן אמבטיות המכילות מגנזיום מועילות בריפוי העור. ניתן להוסיף מלח אנגלי או פתיתי מגנזיום ומספר כפות מלח הימלאיה לאמבטיות, להרגעת העור. גם שמן מגנזיום מסייע לעור.

מזונות עשירים בג'לטין – ג'לטין פועל כהשפעה מרגיעה משמעותית על הבטן, ונהדר גם לבריאות השיער, העור והציפורניים.

מה היה לנו עד עכשיו?
המרכז לרפואה אלטרנטיבית