כאב שיניים

כאבי שינייםחורים בשיניים גורמים לעיתים קרובות לכאבי שיניים, ולחדירת חיידקים לפה, המשגשגים כתוצאה מאכילת מאכלים מתוקים ועמילניים, הנצמדים לשיניים ולחניכיים. החיידקים מייצרים חומצות הפוגעות בשיניים, וכאשר הנזק מגיע אל העצב, הזיהום חודר פנימה.

אך עשויים להיות גם גורמים אחרים כגון סתימה שהשתחררה, שן סדוקה, זיהום בקו החניכיים או מצב בסינוסים. כל זיהום אשר מגיע אל שורש השן, גורם לכאב ודאי. כאבי שיניים נעים בין כאבים פועמים לבין כאבי תופת, אך טיפול אלטרנטיבי הופך את הכאב לקצר מועד, עד לקבלת טיפול של רופא שיניים.

טיפולים טבעיים לכאבי שיניים

שמן ציפורן – מריחת מעט שמן ציפורן ישירות על השן הכואבת מקלה על הכאבים. שמן ציפורן הוא בעל תכונות יוצאות דופן להמתת חיידקי והוא גם בעל השפעה משתקת. מסיבה זו הוא נחשב לתרופה עממית ותיקה לכאבי שיניים. כיום ידוע כי תמצית זו מכילה חומר הרדמה טבעי מקומי.

בהתחלה התחושה עשויה להיות של עקצוץ, אך ההקלה המבורכת מתרחשת במהירות. מניחים מעט גרגרי ציפורן בפה, עד שהם מתרככים, מועכים אותם קלות בין השיניים הטוחנות שאינן פגועות על מנת לשחרר את החומר המרפא שלהם, ולאחר מכן מצמידים את הגרגרים נגד השן הכואבת למשך כחצי שעה.

ג’ינג’ר ואבקת קאיין – מניחים את מרכיבי האבקה בתחתית כוס, ומוסיפים שתי טיפות מים על מנת ליצור דבק. מרדדים כדור קטן של צמר גפן לתוך כמות נדיבה של התערובת וממקמים אותו על השן הכואבת. בנוסף לשימוש בתערובת תבלינים זו, ניתן לנסות כל אחד מהם בנפרד, היות וכל אחד מהם מקל על כאב שיניים.

תמיסת מור – יש לשטוף את הפה עם תמיסת מור, שהיא בעת עפיצות המסייעת לדלקת ומציעה יתרון נוסף להרג חיידקים. מבשלים כפית אבקת מור בשתי כוסות מים במשך חצי שעה, ומניחים לנוזל להתקרר. שוטפים את הפה עם כפית אחת של התמיסה בחצי כוס מים, חמש עד שש פעמים ביום.

תה מנטה –  יש לו כוח משתק. מוסיפים כפית עלי מנטה יבשים לכוס מים רותחים ומניחים את העלים להשרייה במשך עשרים דקות. כאשר התה מתקרר, מניחים את הנוזל בפה למספר דקות ואז יורקים או בולעים. יש לשוב על הפעולה בתדירות הנחוצה.

מי מלח – מערבבים כפית מלח בכוס מים חמים, ושוטפים את הפה עם הנוזל במשך חצי דקה לפני שיורקים אותו. מי מלח מנקים את האזור סביב השן הפגועה ומושכים החוצה חלק מהנוזלים הגורמים לנפיחות. יש לשוב על הטיפול בתדירות הנחוצה.

קרח –  מניחים קוביית קרח קטנה בשקית ניילון, עוטפים אותה בבד ומחילים על השן הכואבת למשך רבע שעה על מנת להרדים את העצבים. לחילופין, ניתן להניח את שקית הקרח על הלחי, באזור השן הכואבת.

שקית תה חמה רטובה – זוהי תרופה עממית סטנדרטית לכאבי שיניים. תה שחור מכיל טאנינים חריפים, אשר מפחיתים את הנפיחות ומספקים הקלה זמנית.

טיפולים נוספים

משחת שיניים לשיניים רגישות – אם קיימת בעיה בחניכיים, משחת שיניים מתאימה מקלה באופן משמעותי על הכאב. כאשר החניכיים מתכווצות, צחצוח עם משחת שיניים רפואית מחדיר דנטין מתחת לפני שטח האמייל של השיניים החשופות, ומקל על הדלקת.

מברשת שיניים בעלת זיפים רכים – שומרת על רקמת החניכיים ומונעת התכווצות נוספת.

דיקור סיני – יעיל בהפחתת כאבים ודלקות.


[addw2p name="menut"] [addw2p name="menud"] [addw2p name="infection"] [addw2p name="pain"] [addw2p name="skin"] [addw2p name=" inflammation"] [addw2p name=" mentaldisorder "] [addw2p name=" pregnancy "] [addw2p name=" thedigestivesystem "] [addw2p name=" urinarysystem "] [addw2p name=" neurological"] [addw2p name=" Respiration"] [addw2p name=" cancer "] [addw2p name=" Dietary-supplement"] [addw2p name="Herbalism"] [addw2p name="sex-treart"]