עיסוי תאילנדי

עיסוי תאילנדילמרות שעיסוי תאילנדי דורש כוח פיסי ממוקד, סיבולת וגמישות של המטפל, ההתמקדות היא על מכאניקת גוף טובה, יישור, מתיחה עם כוח המשיכה, ונשימה מודעת של המטפל, כך שניתן להשיג את האיכויות הגבוהות ביותר אותן דורשות טיפול זה.


במהלך הטיפול, המטופל נותר בלבוש מלא, והמטפל אינו משתמש בשמנים, למרות שמספר מטפלים משתמשים בחבילות צמחים חמות. בניגוד לעיסוי שוודי, הדגש אינו מוצב על קבוצות שרירים פרטניות.

טיפול בעיסוי בשיעור יוגה בהנחיית כירופרקטור

המטפל מפעיל קבוצת תרגילים שעובדים על רצפים שונים של שיטות. המטופל שוכב על מחצלת הפרושה על הרצפה, בלבוש מלא, בין אם הוא שוכב פרקדן, יושב, או שוכב על הצד או על הגב. עיסוי תאילנדי עובד עם דחיסה, אותה מבצע המטפל באמצעות רגליו, מרפקיו, ברכיו וידיו, לשם דחיסת ומתיחת גוף המטופל.

הוא מנחה את המטופל לתרגל נשימה המלווה את המתיחות, ולעיתים הטיול נראה כמו סוג של יוגה פסיבית. זה כמו ללכת לטיפול בעיסוי בשיעור יוגה, אותו מנחה כירופרקטור.

למרות ששיטת עיסוי זו קיימת מזה אלפי שנים, עיסוי תאילנדי לא הגיע למערב עד שנת 1990. עד מהרה זכתה השיטה לפופולאריות בזכות היתרונות לטיפול בבעיות כרוניות. עיסוי תאילנדי משלב מתיחות עם תנועות עיסוי, והמטופלים חוויםרווחה נפשית ופיסית מדהימה.

למרות שהעיסוי מבוצע באופן מסורתי על הרצפה עם מחצלת, חלק מהשיטות ניתנות לביצוע על מיטת טיפולים. לחלופין, המטפל יכול לבחור לשלב היבטים של עיסוי תאילנדי עם גישות עיסוי אחרות.

יתרונות עיסוי תאילנדי

העיסוי יעיל לטיפול בפציעות חוזרות בצוואר, בכתף וביד, להקלת כאבים ומתח. ניתן לטפל, למשל, בכאבי ראש ממתח, צוואר תפוס, פריצות דיסק, בעיות בטן, השמנת יתר, או במועקה המשפיעה על הכתף. עיסוי תאילנדי מסיר את הכאב, וגורם למטופל להיראות צעיר, רגוע וזוהר.

גישה זו מושכת מטופלים שמעוניינים לקבל עיסוי, אך אינם מעוניינים לפשוט את בגדיהם, ובדומה לשיטות עיסוי אחרות, יתרונות עיסוי תאילנדי כוללות הרפיה, ניידות מוגברת כמו גם הקלה מכאבים הקשורים למצבים כרוניים רבים.

העיסוי עובד באופן הטוב ביותר כשהוא מותאם למטופל, וניתן לבצע אותו על אנשים מגילאי 15 עד שמונים. כל טיפול נראה אחרת לגמרי ומתאים לצרכי המטופל. בהתאם למצב הרפואי ממנו סובל המטופל, ניתן לשנות תנוחות וסגנונות מתיחה, ולעבוד תמיד בהתאם לרמת הנוחות שלו.

הרפיית שרירים תפוסים ולחץ נפשי

לאחר טיפול בעיסוי תאילנדי, שרירים שהיו תפוסים, נשארים רפויים למשך מספר שבועות. כדי להשיג תוצאה זו, המטפל לוחץ באמצעות מרפקיו, רגליו, ידיו, אגודליו ואצבעותיו על נקודות פרטניות כשהמטופל מבצע נשימות מותאמות.

מאמץ משותף זה מקל אזורי לחץ ומתח שרירים. השיטה כרוכה בשילוב של עיסוי רקמות, דיקור, ודחיסת רקמות.
עיסוי תאילנדי יכול לשמש כגישה חלופית לטיפול נפשי. במהלך הטיפול, המטופל חווה שחרור מתח רגשי או נפשי באמצעות העבודה על השרירים.

הטיפול משלב מדיטציה, אשר מסייעת למטופל להתמודד עם הלחץ ולהרפות מרגשות שליליים.
גישת טיפול זו היא יותר מאשר מדע פיזי, שכן המטפל עובד בזהירות על מנת לסייע למטופל למצוא את הקשר בין העולם החיצוני או הבעיות הפיסיות מהן הוא סובל, לבין תהליכים פנימיים של המוח והלב.

שיפור מחזור הדם

עיסוי תאילנדי עובד באופן זהה לתנוחות יוגה קבועות. המטופל מחזיק בתנוחה, והדם עובר לאט לאזורים ממוקדים. כשהמטופל משחרר את התנוחה, מחזור הדם ממהר בחזרה לאזור.

שינוי התנוחות במהלך העיסוי כגון כתפיים רפויות ופיתול עמוד השדרה, יעיל במיוחד להשגת שיפור בתפקוד מחזור הדם. התנוחות השונות מסייעות עם ניקוז לימפתי, החזרת הדם הלב ושיפור תפקוד מערכת העיכול.

שיפור תפקוד המערכת החיסונית. זהו אחד היתרונות המשמעותיים של עיסוי תאילנדי, ומספר מחקרים מדעיים תומכים בקביעה זו. באמצעות המרצת מערכת העצבים ושחרור רעלים דרך מחזור הדם המתפקד באופן משופר, העיסוי מגביר את החסינות למחלות, ומוביל לאריכות ימים.